خدمات

۱) مشاوره تخصصی نما                                    ۲-) خدمات فنی مهندسی                                          ۳-) تهیه و اجرا

۱_ واحد مشاوره مهندسی نما به کارفرمایان محترم و همچنین برنامه ریزان در رابطه با چالشهای اقتصادی، فنی و برنامه ریزی پیش رو، اقدام به مشاوره و تبادل نظر می نماید. این واحد همچنین قادر به معرفی و ارائه راهکارهای به خوبی اندیشه شده نما، که به نوعی ارتقاء دهنده یک سازه جدید یا موجود است می باشد. این راهکارها طیفی از پیشنهادات از افزایش دوام و بهره وری انرژی تا بازتعریف جایگاه یک برند با حداقل هزینه از طریق پرداخت نما را شامل می گردد. ارائه پیشنهادات در زمینه – انتخاب مصالح – نورپردازی، سیستمهای پیشنهادی و روشهای اجرایی کلیت زمانبندی و هزینه ها در حوزه وظایف این واحد است.

۲_ واحد فنی مهندسی با گردآوری متخصصین حوزه های مرتبط از قبیل معماری، سازه، انرژی، مکانیک و صنایع اقدام به طراحی و پیشبرد روند فنی پروژه جهت تهیه:

    • طرح اویه نماهای پیشنهادی براساس جلسات مشاوره
    • مدارک فاز یک شامل شبیه سازی های سه بعدی و نقشه های فاز یک
    • تهیه نقشه های فاز ۲ و جزئیات اجرایی
    • تهیه نقشه های شاپ اجرایی

۳_واحد اجرایی نما با ترکیبی از مهندسین و تکنسین های دارای تجربه کارگاهی و نیز متخصصین آکادمیک حوزه های ساخت و اجرا، توانایی اجرای انواع سیستم های ساختمانی مرتبط با نما را دارا می باشند. واحد اجرای نما دارای پرسنل اجرایی ثابت، جهت پیشبرد پروژه های مرتبط با تخصصی در اجرای مصالح مرتبط جهت نصب می باشد و در هر مرحله نیروهای متخصص جایگزین یا اضافه می گردند.

اهمیت ویژه نمای ساختمان

نمای ساختمان یکی از بزرگترین عناصر یک ساختمان به لحاظ زیبایی و عملکرد فنی و اولین و اصلی ترین راه ارتباطی میان مشتریان و سایر افراد مرتبط با ساختمان می باشد. به لحاظ کارکردی وظیفه فیلتر کردن نور، صدا، گرما و سرما جهت تامین شرایط محیطی مناسب در درون ساختمان را به عهده دارد که این امر لازمه امکانپذیری راحت فعالیتهای مختلف در درون ساختمان می باشد. به لحاظ زیبایی شناسی نیز پوسته یک ساختمان، می تواند معرف ارزش کلی، کارایی و بیان معمارانه و معرفی برند آن باشد.

درباره نما

مهندسی نما (Fare Engineering) هنر حل مسائل زیبایی شناسی، محیط زیست و سازه جهت دستیابی به یک پوسته کارا برای ساختمان شما می باشد.

واحد مهندسی نما به شکل تخصصی در زمینه مهندسی و مشاوره نما در قالب تیم های طراحی یک پروژه اجرایی با همکاری معماران، کارفرمایان، مدیران ساختمانی و تولید کنندگان صنعتی می پردازد.

مهندسین نما ملزم به رسیدگی به موضوعاتی چون طراحی، اخذ استانداردها، نصب، اجرا و راه اندازی نماهای ساختمانی با توجه به عملکرد مواد،  زیبایی شناسی ظاهر، رفتار سازه، پاسخگویی به شرایط محیطی، ایمنی، امنیت، تغییر و نگهداری و قابلیت اجرایی می باشند.

دلایل شکل گیری مهندسی نما به عنوان تیم تخصصی در حوزه تخصصهای ساختمانی، حساسیت، پیچیدگی های روز افزون سیستمهای متنوع و نیز هزینه های کلان این عناصر ساختمانی می باشد. اصولا نماهای ساختمانی یکی از پر هزینه ترین و پر مخاطره ترین عناصر هر پروژه عظیم  می باشند، به گونه ای که عموماً هزینه اجرای نما با هزینه سازه ساختمان برابری می کند. به لحاظ تاریخی، نماهای ساختمانی یکی از اصلی ترین سطوح جهت از دست دادن انرژی، مقابله با شرایط محیطی از قبیل تابش، باد، برف و باران، صدا ، آتش سوزی و زلزله در یک ساختمان می باشد و فشار برای تغییر و هماهنگی آن با محیط اطراف جهت تامین نیازهای کارکردی انرژی ، دوام و ایمنی بسیار مهمتر از سایر بخشهای ساختمان می باشد.

در نتیجه می توان گفت مهندسی نما امروزه تبدیل به یک دانش شده.